Najnowsze informacje

Czy darmowe konto firmowe zawsze jest najlepsze?

Konto firmowe jest niezbędnym narzędziem w każdym przedsiębiorstwie, więc jest to produkt bankowy, który każdy właściciel firmy musi otworzyć. Bardzo często wybierając konto firmowe zwracamy uwagę tylko na to, aby ten rachunek był darmowy. Banki w swoich ofertach mają takie konta, które są darmowe, jednak czy oznacza to, że są one zawsze najlepsze?Oferty kont oszczędnościowych

Darmowe często oznacza tylko prowadzenie rachunku

Wybór konta firmowego wcale nie jest takie łatwe. Wiele banków w swoich reklamach pokazuje, że oferują darmowe konto firmowe, tymczasem często nie pokazuje to całości opłat i prowizji, jakie są pobierane w trakcie użytkowania konta.

Wybierając konto należy zwrócić uwagę na inne opłaty. Bardzo ważne jest, jaki koszt będziemy ponosili za przelewy, za wypłaty gotówki i wszystkie inne operacje. Firma, która miesięcznie ma wiele różnych dostawców, wiele zobowiązań powinna zwrócić w szczególności uwagę na to, aby przelewy były jak najtańsze. Oczywiście można trafić konto firmowe, które ma darmowe przelewy, jednak w większości banki określają konkretną ilość darmowych przelewów.

Jak znaleźć najlepszy rachunek firmowy?

Przede wszystkim należy poznać oferty wielu banków. Porównanie kont firmowych pozwoli szybko znaleźć najlepszą ofertę. Jeżeli szybko chcemy porównać oferty kilku banków to idealnym narzędziem będzie ranking kont firmowych. W ten sposób w szybkim czasie możemy zobaczyć oferty z wielu banków i wybrać kilka, które mają najlepszą ofertę. Porównanie kilku najlepszych ofert pozwala zaoszczędzić sporo czasu, więc warto szukać informacji w Internecie, gdzie znajdziemy ważne dane na temat poszczególnych banków.

Sprawdź ofertę swojego banku

Jeżeli chcemy znaleźć dobry rachunek firmowy to warto przyjrzeć się również ofercie naszego banku, w którym mamy zwykły rachunek ROR. Niekiedy przejście ze zwykłego konta na rachunek firmowy w naszym banku może być bardzo korzystne. Oczywiście nie jest to regułą i warto sprawdzić jak sytuacja wygląda w innych bankach, jednak często można otworzyć takie konto na korzystnych warunkach.

Wybór konta firmowego nie jest prostym zadaniem, a darmowe nie zawsze oznacza najlepsze. Niekiedy dochodzą inne koszty, które są również ważne, a mają ogromny wpływ, na jakość usług. Bardzo istotna jest też obsługa naszego konta firmowego, to, jaki jest kontakt z bankiem i jak szybko realizowane są nasze operacje. Całość tworzy dobre konto firmowe, które będzie nam służyć przez długi czas.