Najnowsze informacje

Negocjowanie lokat w praktyce

Czy negocjowanie z bankiem jest opłacalne? A może nie można tego robić? Zobaczmy jak wyjść na swoje stawiając na lokatę bankową.kontooszczednosciowe.com

Zacznijmy od sprawdzenia wybranej lokaty

Samo znalezienie odpowiedniej dla siebie lokaty bankowej może nie być takie proste jak nam się wydaje. Z tego powodu wybieranie może nam zając bardzo wiele czasu. Nie warto się jednak poddawać. Zobaczmy , który bank będzie dla nas najbardziej korzystny i wybierzmy się do placówki, czyli do najbliższego oddziału banku. Nie umiemy sami dokonać porównania? Ranking lokat może być nam bardzo pomocny w takiej sytuacji. Bez stresu ale i nerwów znajdziemy odpowiedni produkt dla siebie. Kiedy już go wyszukamy warto się zainteresować, czym dokładnie jest. Opis produktów bankowych zwykle znajduje się na stronie www wybranego banku. Warto jednak zadawać dodatkowe pytania w trakcie spotkania z przedstawicielem banku.

Kiedy oprocentowanie jest za niskie

Zdarza się, że idziemy do banku z dość wyraźna suma pieniędzy i bank z ogromna przyjemnością chce otworzyć nam lokatę. I nie jest to wcale dobra wola pani przy okienku, ani tez objaw altruizmu bankowego w XXI wieku. Jak wiadomo, bank też zyska na naszych pieniądzach, mogąc przeznaczyć je na dochodowe inwestycje. Skoro więc bank ma zarobić krocie, czemu my jako inwestorzy, mamy zarobić mniej? W takiej sytuacji warto stanąć po własnej stronie. Lokaty bankowe nie są produktem uniwersalny, a oprocentowanie lokat zawsze da się zmienić. Jeśli tylko nasza propozycja skusi bank. Sztuka negocjacji jest tutaj bardzo ważna tak samo jak siła naszych argumentów. Warto zatem przed samym spotkaniem przygotować sobie naszą ofertę w notatniku. Lokaty na pewno ulegną zmianie na lepsze, kiedy zaczniemy działać.

Co możemy negocjować?

Nawet najlepsze lokaty bankowe możemy nieco zmienić. Ale co można w nich poprawić? Nie tylko wysokość oprocentowana ale również częstość konsolidacji! To znaczy, że pieniądze częściej będą się dodawać. Nie raz na rok, tylko na przykład raz na miesiąc.